Komentarz O tej witrynie N zbitki WBI

O budowie tej Witryny (cz.N-1)

data wpisu: 2017.05.03 | data publikacji: 2017.04.05

2017.06.11
Po chwilowym odpoczynku powróciłem do aktualizacji witryny.

Przedewszystkim dodałem 7 fragmentów właśnie wydanej przeze mnie książki "A życie musi biec dalej - Wspomnienia z Lwowa i Krakowa", napisanej przez Ciocię Stefanię Kowicką z domu Iszkowska. W książce są też fragmenty napisane przez innych cżłonków Rodziny. Dodanie tych fragmentów wymagało implementacji nowego szablonu dla wspomnień, oraz przygotowania zbiorczej strony - trzeba było opracować kilka obrazków. Ale efekt jest obiecujący. Promocja Książki.

Mam dylemat jak zorganizować informację o NOWOŚCIACH na witrynie. Ktoś kto tutaj czasem zagląda powinien od razu widzieć zmiany. Ale to się kłóci z potrzebą posiadania ciekawej strony głównej. Rozważam więc stworzenie PRE-STRONY z samymi nowościami. Ciekawe czy to zwiększy odbiór mojej storny, gdyż jej popularność póki co jest niwielka, ale też  nie zakładałem jakiejś znaczącej ilości odbiorców.

2017.05.03
Dodałem opracowanie na temat trzech Kongresów Informatyki Polskiej. Kiedyś mieliśmy nawet domenę www.kongres.org.pl (niezły adres), ale nie miał kto za nią opłacać abonamentu i musieliśmy ją zlikwidować. Teraz dopiero odtwarzamy treści Raportów skanując je - są na witrynie historiainformatyki.pl . To taki przyczynek do dyskusji o archiwizacji dorobku społeczno-kulturalnego w internecie.

W początkowej realizacji witryny zastosowałem graficzne pola menu, przygotowując wcześniej odpowiednie ikony *.jpg. Jednakże przyglądając się im widać było, że napisy są jakby rozmazane i niewyraźne. Poza tym liczba tych ikon zaczęła rosnąć. Postanowiłem więc przerobić je na proste bloczki z napisami - musiałem przygotować kilka klas tych bloczków. Po drobnych problemach właśnie je zainstalowałem, wyrzucając (jeszcze nie wszędzie te ikony *.jpg). Duże kwadratowe ikony na razie pozostawiłem w postaci graficznej, ale już jako *.png. Czytelność znacznie wzrosła. Już tak dla ozdoby dodałem cienie, tworząc  z nich takie nieco odstające klawisze. Pozytywym jest to, że nie tak prosta wymiana nie naruszyła głównej struktury poszczególnych stron. 

Tak przy okazji - ten CMS MODx EVO ma poważną wadę. Nie można do neigo wstawiać już sformatowanych stron. Trzeba od początku formatować akapity oraz frazy. Chyba, że jeszcze czegoś nie wiem. 


2017.04.19
Otwieram witrynę na Kronikę rodzinną, zaczynając do przedstawienia Biogramów czterech, a już nawet siedmiu najważniejszych osób z rodziny (biogramy trzech z tych osób zostały też zamieszczone przez nieznanych mi autorów w wikipedii). Starałem się opracować dla nich szablon porządkujący informacje o osobie, ale też w miarę elastyczny gdyż życiorysy, choćby nawet każdej z tych czterech osób, są znacząco odmienne.   


2017.04.15
Zdecydowałem się na odwrócenie tekstu tego wpisu O budowie tej Witryny, przenosząc najstarsze informacje na jego koniec i uzupełniać je o kolejne informacje na zasadzie stosu – dokładania od początku. W ten sposób będzie można tylko czytać ostatnie info. Ciekawe, czy kogoś to zainteresuje?


2017.04.14
Na razie otrzymałem tylko kilka pozytywnych opinii (żadnej negatywnej), a z nich kilka bardzo miłych. Nie zakładałem tutaj szerokiej promocji tej witryny – niech się pomału sama reklamuje, jeżeli treści na niej umieszczane będą warte zainteresowania.

Zabrałem się też za przygotowanie części rodzinnej – biogramów ważniejszych osób oraz kilku historii rodzinnych. Niestety równoległa praca nad wspomnieniami Cioci z lat okupacji Lwowa mocno ogranicza mój czas.

Ale udało się wybrać i przetłumaczyć oraz opracować historię informatyki w PRL widzianą w opisach rosyjskich, zgromadzonych w ichnim wirtualnym muzeum komputerów.


2017.04.12
Rozpocząłem proces ujawniania witryny, przekazując o niej informację kilku zaufanym osobom. Skorzystałem też ze Świąt i po dodaniu na witrynę życzeń świątecznych (bardzo łatwo dało się to zrobić – zdjęcie trawnika, kilku pisanej na talerzu i na drzewku oraz prosty napis i taki rysunek umieściłem na pierwszej stronie) rozesłałem je pokazując adres witryny z miejscem życzeń. Każdemu takie życzenia wysyłałem osobno z odpowiednio dopasowanymi tytułami i zdaniami. Trudno więc byłoby to uznać za spam.


2017.04.09
Dzisiaj postanowiłem oficjalnie opublikować moją witrynę. Kontent witryny jest jeszcze dzisiaj ubogi - ale są też i ciekawe wpisy - Kompendium dokonań 70 lat rozwoju polskiej informatyki oraz Podsumowanie mojej Misji w PIIT. Witryna będzie też dalej sukcesywnie wypełniana treścią.

Zapraszając do jej odwiedzania od czasu do czasu, będzie mi miło otrzymywać wasze komentarze poprzez wysłanie mejla na adres podany na stronie KONTAKT.

Istotnym elementem tej witryny jest subwitryna Krzysztofa Iszkowskiego z jego ciekawymi publikacjami, które - jak mam nadzieję - będzie również na bieżąco uzupełniać.


2017.04.05
Napisałem podsumowanie mojej misji w PIIT – jakoś trzeba było zamknąć te ponad 23 lata pracy dla jednej organizacji tak ściśle powiązanej z rynkiem teleinformatycznym. Mam nadzieję, że będzie to też fragment historii polskiej informatyki.

STRONA  N-1

Do następnej strony