Komentarz katalog wpisów zbitki WBI

Brawa dla informatyków WOŚP

data wpisu: 2018.01.14 | data publikacji: 2018.01.14

[Aktualizacja 8 marca 2018 roku:   

Wynik zbiórki WOŚP:

126 373 804,34

czyli  19,7% więcej niż rok temu ]

Czym jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie trzeba opowiadać. To wiedzą wszyscy – nawet ci, którzy jej źle życzą.

Akurat dzisiaj w niedzielę grania Orkiestry nie mogłem spotkać kogoś z puszką WOŚP – postanowiłem poszukać na witrynie WOŚP sposobu wpłacenia swojego datku. I po otwarciu strony, aż oniemiałem.

Prosto, ładnie, kolorowo było podanych kilkanaście możliwości wpłacenia datku, zorganizowania lokalnej zbiórki, sprzedania lub kupienia jakiegoś towaru z odpisem ma WOŚP - do wyboru i do koloru.

A po dokonaniu wpłaty pojawia się jeszcze klip z Jurkiem Owsiakiem, który prawie bezpośrednio, bo podaje kwotę wpłaty, za nią dziękuje i opowiada na co będą przeznaczone te środki.

Naprawdę należy pogratulować tym informatykom, którzy tę witrynę WOŚP zaprojektowali i wykonali z takim wdziękiem i profesjonalizmem. Rekomenduję tę stronę bankom, e-sklepom i wielu witrynom pobierającym wpłaty, aby sobie ją obejrzeli i postarali się choćby w części jej dorównać.

Nie znam autorów tej witryny WOŚP, ale cieszę się, że tacy istnieją – myślą o wygodzie potencjalnego użytkownika, a nie tylko o zadowoleniu zleceniodawcy.

[Aktualizacja 18 stycznia 2018 - poznałem autorów tej witryny WOŚP!   Oto fragmenty ze strony i mejla Atende SA:

(...) Atende już 7. rok z rzędu pełniło pro publico bono rolę koordynatora prac IT związanych z Finałem WOŚP. Bierzemy odpowiedzialność za najwyższy poziom bezpieczeństwa IT. Zbudowaliśmy i zarządzaliśmy lokalną i rozległą siecią komputerową. Zapewniliśmy niezawodny hosting www.wosp.org.pl |i wdrożyliśmy system telefonii IP dla wolontariuszy zaangażowanych w telefoniczną obsługę Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. (...)

W dniu 26. Finału na stronie www.wosp.org.pl odbyło się 1 mln sesji! Stronę odwiedziło w sumie 670 633 unikalnych użytkowników z 99 krajów. Rośnie ruch internetowy z telefonów komórkowych – ponad połowa wszystkich sesji internetowych odbyła się przez smartfony, co oznacza wzrost o 13% w stosunku do ubiegłego roku. (...)

Serwery WOŚP znajdujące się w chmurze Atende obsłużyły ponad 118 mln zapytań (HIT) i przesłały 6,3 TB danych. W sumie obsłużyły one milion unikalnych użytkowników. Monitorowanych było ponad 1500 różnych parametrów infrastruktury, mających wpływ na dostępność serwisów WOŚP. Wolontariusze przeprowadzili ponad 750 rozmów z darczyńcami w oparciu o nową generacji telefonię IP (Voice-over-IP), dzięki której dzwoniący mogli nie tylko porozmawiać z wolontariuszem ale także go zobaczyć i poczuć wyjątkową atmosferę panującą w studiu.

Praca na rzecz WOŚP od lat sprawia nam wielką radość (...) – mówi Mariusz Mierzejewski z Atende S.A., odpowiedzialny za koordynację tego projektu.]

Gratulacje!

Tak trzymać do końca świata i jeszcze dalej.

PS. Mam nadzieję na wybaczenie zacytowania fragmentu witryny WOŚP dla jej pochwalenia, bo nie wiadomo czy już jutro witryna ta nie zniknie.